Petr Moletz v Echu: Telepatie je srdcová záležitost

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Moletz a jeho zin Telepatie

Tuzemská metalová scéna byla, co se vydávání fanzinů týče, vždy pozadu za tou hardcore-punkovou, poslední roky pak na ní bylo vyloženě mrtvo. To teď do značné míry mění zin Telepatie, byť se v jeho případě rozhodně nedá mluvit o vymezení pouze metalem. Dlouholetý redaktor webzinu Fobia Petr Moletz – za přispění redakčního kolegy a veterána mezi zdejšími zinaři Johana – přiznává, že si vydáním Telepatie plní sen.

Časopis vyšel v nákladu tří set kusů, které se během tří týdnů vyprodaly, a nejen tahle skutečnost vedla k tomu, že už se chystá další číslo, kterého se ovšem dočkáme až za rok. „Do všeho jdu s pokorou,“ říká Petr a k pokoře je na místě přidat ještě jednu vlastnost, a sice pečlivost. Nejen v kontextu metalového zinařství nabízí Telepatie zajímavé a důkladně redigované texty, které se noří například do aktivit kolektivu Silver Rocket, zajímají se o hudebnice na české hardcorové scéně a přináší zevrubné rozhovory s Banánem anebo kapelou See You in Hell.

„Správný fanzin má mít tour report,“ dodává k obsahu Petr s tím, že tenhle žánr v Telepatii zastupují zápisky z turné domácího objevu Deculativate, zatímco za lákavým coverem stojí baskytarista kapely Mörkhimmel.

V čem vidí hlavní výhody webových zinů? Co všechno se musel naučit při výrobě svého prvního tištěného fanzinu? A ze kterého města přišlo nejvíce objednávek? Poslouchejte Echo s Petrem Moletzem.

Playlist:

Mörkhimmel – Mlýn už zase mele
Lahar – Déšť
Subrosa – Borrowed Time, Borrowed Eyes
Lyssa – Zrádce
Decultivate – Nevědomé podřízení
Gride – Náhoda, ochablost, dysfunkce
Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip – Summer I. The Sun: Dawn at the Graveyard of the Ancestors
See You in Hell – Naděje