Phonk je mrtev, ať žije phonk! Pokračování speciálu o rapovém subžánru, který prochází krizí

22. září 2023

Náš speciál o fenoménu phonk music pokračuje. Tentokrát se dozvíte, jak ve své čisté podobě pomalu ale jistě zemřel, a jakým směrem se ubírají jeho hlavní protagonisti a propagátoři.

Slovo dalo slovo, den se s týdnem sešel, a my u nás ve studiu opět vítáme dnes už tradičního hosta Adama aka CEO phonk music, s kterým navazujeme na sérii o zmíněném subžánru rapu. Po dílech věnovaných jeho vzniku a vývoji se s novým dílem dostáváme do dob, kdy phonk prochází krizí. Společně s naším hostem zkoumáme to, jak na tento fakt reagují hlavní protagonisté a propagátoři, a do jakých sfér tuto oblast posunují.

Na programu tak jsou jména jako je hlavní ambasador (a dnes už veterán) DJ Smokey a jeho Nuke Radio Movement společně s rapperem bby goyard. Nechybí producenti z uskupení Holy Mob, jmenovitě SOUDIERE či Berrymane. No a nejde opomenout ani producenty z uskupení Purple Posse.

Kdo ublížil phonku? Kde jsme slyšeli první český cowbell? A do jakých hudebních sfér se vydal DJ Smokey a bby goyard? Poslechni si Scénu s Opakem Dissu a dozvíš se víc.

Spustit audio