Popcorn ne, radši tláču. Stranger Things přitvrdily, ale občas jim dochází dech

10. červen 2022

Karavana se zase rozjela! Aleš v doznívající euforii z dovolené v Egyptě pouští do éteru exotické hity a huláká jako muezzin. „Pojďte, pane, budeme se prát! Po havárii kamionu vyteklo na silnici 7 tun prátu,“ směje se opět s velkou chutí cizímu neštěstí. „Stalo se to v Pensylvánii a dozvěděli jsme se, že jde o uzenářské pojivo, které se používá do párků a klobás,“ vysvětluje Vítek. „Svědci se údajně ptali hasičů, zda tam nevytekl šunkový salám.“ Mňam!

Řádně masitý nářez si pro fanoušky připravili i tvůrci čtvrté sezony seriálu Stranger Things. „Změnila tón, je díl od dílu dospělejší, a taky žánr – místama už je to takovej zakulacenější horor,“ nastiňuje Aleš.

Ze 4. sezony seriálu Stranger Things

„Přibylo brutálních scén, který by člověk čekal v drsným, démonickým hororu. Tyhle pasáže jsou provedený fenomenálně,“ chválí Vítek, ale zároveň dodává, že má problém s rozvětveností příběhu do čtyř linií a hlavně s délkou. Opravdu chceme u dílu trávit hodinu dvacet, někdy dokonce hodinu čtyřicet minut?

„Navzdory celovečerní stopáži těch částí i vatě jsem se bavil hodně,“ hodnotí Tomáš Stejskal. „Je to takovej Dračák naživo. Líbí se mi, jak bezstarostně vykopávaj osmdesátkový relikvie a furt přichází na něco, co tě umí strhnout,“ dodává. „Má to skvělý momenty, ale musíte se k nim dopracovat,“ uzavírají Čelisti s tím, že závěrečná pointa je i přese všechna dramaturgická škobrtnutí dobrá.

Která z linek čtvrté série Stranger Things je jednoznačně nejslabší? Komu se podařilo znovu pohřbít dinosaury? Je nový seriál Obi-Wan Kenobi analogií života? Dočkal se Vítek příchodu Adama Sandlera ve filmu o prodeji fotek ňader? A v jaké novince se ho dočkáte stoprocentně? Prospěla Alešovi rodinná výměšková dieta? Kolik má Tomák doma bazuk? A pustila by ho s nimi Letuška na palubu letadla? Dozvíte se v čerstvém záznamu Čelistí!

Spustit audio

Související