Prohrabali jsme se velkou podzimní náloží desek a tasili groovy k tanci i poslechu

23. listopad 2023

Letošní 17. listopad byl nejenom spojený s oslavou svobody a demokracie, ale také s poslední letošní možností naplno si užít novinek, které na své fanoušky nahrnuli muzikanti různých žánrů i zkušeností. Tou největší legendou je Narada Michael Walden, který po letech vydal sólovou desku Evolution, aby na ni letos navázal albem Euforia s hosty věhlasných jmen, jakou jsou Sting, Carlos Santana nebo Stevie Wonder.

S novou studiovou deskou tentokrát přišla nejenom britská zpěvačka Natasha Watts, ale i francouzský trumpetista a kapelník projektu Leeway Vincent Payen nebo portlandský producent DUX.

Hypnotický začátek vysílání obstarali A-P Connection a The Jupiter Gallery s jejich nejnovějším singlem.

Lichtenštejnské Little Big Beat Studios obsadila před pár lety Ida Nielsen, aby zde nahrála skvělý živák, jehož vydání se chystá na 9. prosince. Skladbou Fake The Funk / Positivity bude album zakončené.

Hráli jsme skladby z nového alba A Journey Through Space, které portlandský producent Jonah McLean alias DUX nedávno rozeslal všem, kdo si jej pořídili přes jeho stránky. Všichni ostatní zatím mohou ochutnávat na jeho Bandcampu.

Natasha Watts nedávno vydala své čtvrté studiové album Music Is My Life, na kterém se muzikantsky i producentsky podíleli mimo jiné třeba Ziggy Funk nebo Toni Economides.

Legendární Narada Michael Walden má venku nové album EUPHORIA, ze kterého jsme ve vysílání vypustili hned dvě ukázky. Celé si jej můžete poslechnout třeba tady.

Leeway je projekt francouzského trumpetisty Vincenta Payena, který původně odkazoval na práci amerického trumpeťáka Leeho Morgana. Na čtvrté studiové desce nazvané Free se tentokrát věnuje jak originální tvorbě, tak neotřelým cover verzím jiných autorů a interpretů. 

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.