Restaurace pro jednoho a koncert pro 2292 rostlin. To jsou nejvypečenější zprávy uplynulého týdne

26. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky – rostliny

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější olivy ze zpravodajského háje.

Jako obvykle moderátorky zaujala hned celá řada kauz jak ze světa, tak z regionů. Na Skandinávii orientovanou Ivanu potěšila zpráva o tom, že švédský podnik přišel s extrémním řešením dodržování rozestupů během časů koronaviru. Pokrmy hostům až na stůl servírují lanové skluzavky. Zuzana ale nechápala, jak osamoceného strávníka může takový zážitek vůbec těšit.

Další výživná informační bomba došla ze Španělska. Na barcelonské operní scéně před pár dny hudebníci předstoupili před velmi neobvyklé publikum – na počest ukončení nucené karantény kvůli pandemii koronaviru zahráli sálu plnému pokojových rostlin. Každou z rostlin po koncertě věnovali zdravotníkovi nebo zdravotnici z fakultní nemocnice v Barceloně, což dojalo sentimentální plačku Zuzanu.

Nakonec Mikrovlnky zabrousily poněkud nezvykle do Plzně. Tam hlídka městské policie vyjela k odchytu pávice na zdejší hlavní vlakové nádraží. Podle výpravčího ji na podvozku přivezla lokomotiva na trati od Českých Budějovic. Co vedlo pávici k takovému netradičnímu dopravnímu prostředku a útěku, to ví jen paví Bůh.

Je mezi paví uprchlicí, koncertem pro fíkusy a restaurací pro jednoho nějaká hlubší souvislost? Ani ne, míní Mikrovlnky, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio