Režisér Štěpán FOK Vodrážka: Z ruličky od toaletního papíru jsem vyrobil telefon

18. listopad 2022

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Štěpánovi FOK Vodrážkovi, kterému by prý nevadilo, kdyby se jmenoval Podrážka. V rozhovoru padlo plno zásadních otázek, jako třeba, zda je lepší houskový, nebo bramborový knedlík a která barva je hnusná.

Režisér, který stojí například za dokumentem PSH Nekonečný příběh, během telefonátu mimo jiné prozradil, že kdysi z rolky od toaletního papíru vyrobil telefon a že má otevřené všechny čakry. „Když jsem byl jednou na józe, tak říkali, že jsem otevřený,“ zdůvodňoval své tvrzení.

V hudebním okénku jsme si připomněli písničku Music Sounds Better With You, což je jediná písnička od francouzského tria Stardust. „Ten klip je krásnej,“ rozplýval se Aleš a zkoušel si podupávat do rytmu.

Co všechno kromě telefonu si můžete vyrobit z ruličky, která vám zbyde po spotřebovaném toaletním papíru? Kterým členem kapely PSH by Štěpán nejradši byl a proč? A co by nechtěl dostat k Vánocům? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem a zjistíte to.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.