S erekcí mohou pomoct modré pilulky i ústřice, ale netlačme na výkon příliš

28. říjen 2023

V hotcastu Pot byla tentokrát řeč o výkonu v posteli a o pomůckách, které k němu mohou dopomáhat. Moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka probrali afrodiziaka napříč lidskou historií, a to od ústřic a smyslných vůní až po vymoženosti moderní farmakologie. Shodli se ale také, že mezi příčiny poruch vzrušivosti v posteli mohou patřit přehnané požadavky na sebe i partnerstvo, takže hlavní je se hodit do klidu.

V historickém okénku se například dozvíte, že s poruchami erekcí už 25 let pomáhá ikonická modrá pilulka. Byla vynalezena jako vedlejší produkt léčby vysokého krevního tlaku, a její vynálezce, americký farmakolog Robert Furchgott, si za svou práci vysloužil i Nobelovu cenu. „Jeho ruka sahá až na penisy současnosti,“ komentuje jeho přínos společnosti Karel.

Co se týče přírodních afrodiziak, mohou fungovat všelijaké pokrmy i vůně, pokud nás dostanou do té správné nálady: „Myslím, že afrodiziakální může být sám o sobě ten akt pojídání ústřic, který je velmi smyslný,“ filozofuje Karel. „Já si dovedu úplně stejnou situaci představit i s pizzou quattro formaggi,“ dodává Eliška.

Shodují se ale hlavně, že důležité je být celkově uvolněný, a případné problémy s někým sdílet a řešit, raději než se stydět za nedostatečný výkon. „Sex a jiné intimity mají být něco, na co se budeme těšit, ale možná jako u spousty jiných věcí na sebe i v posteli klademe tlak spojený s výkonem a produktivitou, který akorát škodí,“ shodují se moderátoři.

Co kromě ústřic či sýrové pizzy může fungovat jako afrodiziakum? Kdo je nový český lesbický „it couple“? Z čeho všeho mohou plynout příčiny poruch vzrušivosti? A jak se takzvaně dostat z vlastní hlavy, když se vám i při sexu toulají myšlenky? To všechno poslouchejte v hotcastu Pot.

Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti. 

Spustit audio

Související