S mikrofonem na výstavu Udělej si sám

25. červenec 2011

Další díl pořadu s Mikrofonem na točenou se nesl v duchu letních výletů. Zuzka s Ivankou vyrazily k lesu Řáholci, do města večerníčkového guru Rumcajse. Jičín se ale nepyšní jen legendárními kreslenými postavičkami. Najdete tu i pokrokové muzeum a v něm výstavu Udělej si sám.

Výstava Udělej si sám reflektuje dosud příliš neprobádané téma kutilství a domácího umění, tedy připomíná období 70. a 80. let minulého století, kdy si lidé byli nuceni vyrábět nedostatkové nebo takzvaně podpultové zboží. Pro většinu z nich se staly tyto kreativně-užitkové aktivity koníčkem. Kutilové jsou prostě český fenomén a jejich „řádění“ v domácnosti, na chalupě nebo na zahrádce bezesporu patří k naší minulosti. Co všechno se dalo vyrobit třeba z vysavače nebo kelímku na zuby, se do regionálního muzea a galeri v Jičíně můžete jít přesvědčit až do 18. září.

autoři: Ivana Veselková , Susana
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.