Sám sobě spolujezdcem. Japonská senzace Drive My Car je autoškolou pro ty, co bloudí

25. březen 2022

„Prase Pigcasso maluje obrazy, poslední vytvořilo ze solidarity s Ukrajinou,“ hlásí Čelisti aktuality ze života umělce, který si je kdysi podmanil už famózním portrétem prince Harryho. „Nové dílo pojalo jako znak protestu. Majitelka říká, že namalovalo nešťastný červený obličej symbolizující hrůzy války, zkázu a hlavně barvu Ruska,“ odhaluje detaily Vítek. „Fantastický, chytrý, pronikavý!“ rozplývá se Aleš, který je po zhlédnutí japonské senzace Drive My Car jako vyměněný.

Nejnovější snímek Rjúsukeho Hamagučiho právě dorazil do našich kin a navzdory názvu potěší i nemotoristy a především všechny citlivé duše. „Krásnej příběh o tom, že řidičák vlastně nepotřebujete. Potřebujete někoho, kdo vaše auto umí hezky řídit a s kým se cejtíte dobře,“ poodhaluje Vítek, že tahle tříhodinovka je ve skutečnosti hlavně o nás.

Z filmu Drive My Car

„Naznačuje, že potřebujete něco, co my v Čelistech neumíme – přijmout svou životní roli,“ říká pokorně Aleš. „Roli spolujezdce,“ doplňuje Vítek. „Někdy jste prostě jen spolujezdec vlastního života a nemůžete s tím nic dělat, jenom se s tím smířit.“

„Je to jemný, zdrženlivý, zároveň v každým momentě přesný. Jeden z mála filmů, kde je zajímavá jak cesta, tak i cíl… Ceny z Cannes a oscarový nominace si zaslouží,“ uzavírá nekompromisně Aleš. Jestli mu dá americká Akademie filmového umění zapravdu, se dozvíme za pár dní. Už teď je ale z neobvyklého chování, které vykazují všichni ve studiu, jisté, že Drive My Car dokáže hnout i s pořádnými lidskými balvany.

Propadávají proslulými děrovanými stoličkami, které si v japonském hitu zahrály, emoce nebo varlata? V jaké poloze se dá nečekaně zemřít? Jak se Tomáši Stejskalovi pozdávají větrem bičované košilky v české novince Poslední závod? Ve kterém filmu se hodně bruslí, ale přesto za moc nestojí? A který počin zase chutná jako hořké žaludeční kapky? Červená se Vítek, když přijde řeč na vypouštění plynů nebo je s nimi verbálně i fyzicky srovnaný? Jak u Aleše spolehlivě detekovat návaly dominance? Podobá se Tonda aktuálně víc Bradu Pittovi nebo Angelině Jolie? Kdo z nich nejvíc chrochtá? A jsou Čelisti jako brněnská továrna, která nikdy nic nevyráběla? Dozvíte se jedině v záznamu vysílání!

Spustit audio