Schovejte náhrdelníky, přichází Lupin! Seriál o kultovním zloději je poctou akčním devadesátkám

22. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Omar Sy v seriálu Lupin

Filmově-kritické inferno, výbušnější než proslulé vaginální svíce Gwyneth Paltrow, je opět tu! Aleš, Vítek a Tonda jsou tradičně „too hot to handle“ a přináší novinky ze světa kinematografie, žhavější než kocourek Azealie Banks na rozpálené plotně. Připravte se na silný vývar a tvrdý úder!

„Jde se krást!“ volají nadšeně Čelisti, které vyráží na bobech vyhandlovaných za šišku křemešníku navštívit zlodějíčka Arsèna Lupina. Nový pětidílný seriál o pařížském mistrovi převleků z knih Maurice Leblanca na to jde zostra, odmítá marnit divákův čas, a stává se tak přímo generátorem zvratů.

„V něčem je to silně devadesátkový, všechny díly upřednostňujou divoký twisty před logikou a dějovou i psychologickou stavbou. Výsledkem ale je, že když člověk trochu sleví ze svejch nároků a pomine občasně zkratovitý chování jinak údajně geniální postavy, nabízí seriál dost zábavy,“ nastiňuje Vítek.

Ze seriálu Lupin

„Hrozně chytlavý!“ přizvukuje Aleš a chválí hlavně střih a výkon charismatického Omara Sy, jehož obsazení však nemálo tmářů pořádně rozlítilo. „Seriál si s obsazením černošskýho herce do role kultovního lupiče hraje velmi vtipně. Na rozdíl třeba od Sherlocka se nejedná o modernizaci postavy. Jde o senegalskýho uprchlíka, kterej se kvůli pohnutýmu osudu rozhodne vzít figuru Lupina za svůj životní vzor a řídit se podle ní,“ hájí záměr filmařů Vítek a spolu s Alešem posílají všem rozlíceným konzervativcům na pocuchané nervíky píseň Ameno, která se však hodí i coby psychická příprava na sledování snímku Střípky ženy.

„Film začíná čtyřiadvacetiminutovou scénou, mistrovským dlouhým záběrem domácího porodu. Myslím, že to je věc, o který se ještě za patnáct let bude mluvit a dost možná i učit. Vyvolává silný emoce a nutí vás chvílema pauzovat, abyste nabrali dech,“ popisuje Aleš nejsilnější moment společného autobiografického díla režiséra Kornéla Mundruczóa a scenáristky Katy Wéber, kteří se jeho prostřednictvím vyrovnávají se ztrátou dítěte.

Udeří manželský tvůrčí tandem konečně bez slitování a s počinem, na který se nezapomíná? Nechte se traumatizovat verbálním porodem Čelistí a vše se dozvíte!

Je v Číně nebezpečnější lízat kliky nebo zmrzlinu? Dostal Joe Exotic prezidentskou milost a limuzínu? Co předstírá Martin Scorsese? Kdy opustí Tomáš Stejskal svou pivní Klícku a dorazí opět do studia? Potře Jitka Čvančarová tvrdě sexismus? Kolikrát sjel Tonda řeku Homosassa? Je Vítek lepší otec nebo Maďar? Pije víc Jan Ruml nebo Aleš? Žije Lucifer? A přijde Mirek Kalousek do vysílání? Poslechněte si Čelisti!

Spustit audio