Skepta a Jammer podlehli house music, Jim Legxacy buduje svůj odkaz a my reportujeme z BLAM! #2!

4. květen 2023

Shygirl po sedmi měsících vydává deluxovou verzi svého alba Nymph, které nese název Nymph_O. Expanze desky přináší nové tracky, hosty a remixy. Dvojice moderátorů Flámu se tak dostává ke klasické otázce – jaký je vlastně rozdíl mezi remixem, refixem a editem? Kewu přináší se vší stručností svou definici a Steady se v jeho fabulacích klasicky ztrácí. I přesto se shodují, že to, na čem oba momentálně pracují, jsou vlastně remixy.

Skepta a Jammer oznámili založení nového labelu se zaměřením na House Music – Más Tiempo. Ano, čtete správně. Po vytříbeně housových setech na festivalu Circo Loco, kde Skepta společně s Jammerem a všemi zúčastněnými měli na sobě záhadná trička s nápisem Más Tiempo (španělsky “více času”), se dvojice konečně rozhodla svůj nejnovější projekt oznámit.

K oficiálnímu oznámení došlo v camdenském klubu KOKO, přičemž Skepta se na toto místo vrací poprvé od roku 2016, kdy pokřtil Steadyho oblíbené album Konnichiwa. Prvním releasem labelu je dvojsingl Mas Murder / Touch Me ft. Ossie & J Kolo. Patnáctiminutová nálož rovného 4x4 housu je tak pro londýnské rodáky nejnovějším přídavkem do jejich rozmanitého hudebního portfolia. Kewu je zmatený a Steady se přiklání k house music. Životy moderátorů po tomto releasu rozhodně nejsou v rovnováze.

Jim Legxacy vydává svůj debutový projekt homeless n***a pop music a podle Steadyho se po týdenním poslechu jedná o jeden z nejlepších releasů roku. Jednadvacetiletý Londýňan zaujal britské publikum svou žánrovou nezařaditelností. Mnoho lidí tvrdí, že Jim tvoří experimentální hiphop, podle moderátorů Flámu se ale jedná o kvalitní (a prozatím) undergroundový pop.

Produkce alba přitahuje velkou pozornost a to především kvůli samplům z největších bangerů britského rapu a drillu – Dizzee Rascal, 67 nebo Unknown T vybarvují už tak krásně vrstvené album a my se těšíme, co dalšího si pro nás Jim Legxacy v budoucnu připraví.

Interplanetary Criminal v Praze? Z “BLAM! #2” se tentokrát nestal fight club? A s kým jede Steady na tour? To a mnoho více se dozvíte v nejnovější epizodě Flámu!

autoři: Kewu , STEADY
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.