Skvělá práce s češtinou? Nejosobitější textaři letošního Startéru jsou zatím matxsek, Máří nebo fero

23. leden 2024

V posledních dvou týdnech vás v hitparádě neobjevených dokáže udržet i chabých dvacet nasbíraných hlasů. Start roku je v rámci kompetitivnosti pomalejší, na vrcholu soutěžní sedmičky se ale pracuje s jinými ciframi. Prvenství si střeží Russian Sleep Experiment s bezmála třemi stovkami hlasů a dobře si vede i písničkář a řidič bez techničáku fero. Co se urodilo mezi novinkami?

Čtyřčlenná kapela z Hradce Králové Serge X do Startéru posílá už druhý song, Martina s Filipem ale zaujal bezútěšný indie rock v podobě první písně If You Were Me. Od těch kytar by si v ideálním případě alespoň v některých pasážích odpočinuli, ale chválili dobré nápady a refrén. Zpěv už tolik ne, stejně ale záleží už jen na vás, zda se pro Serge X rozhodnete hlasovat.

Druhá novinka je ve skutečnosti stařenkou, zpěvačka a songwriterka ELMA si od moderátorů vysloužila Divokou kartu. Proč? A co je to zač? Skladba When Will It End ve Startéru každopádně znatelně chyběla. Martin s Filipem mimo jiné odkryly pomyslný žebříček nejšikovnějších textařů v českém jazyce.

Poslechněte si celý díl Startéru, doražte 15. dubna na Startér Showcase v Kasárnách Karlín, pošlete nám svůj song na starter@rozhlas.cz a hlasujte pro své favority*ky na wave.cz/starter.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.