Social Party ve Špíně: Někdy krademe schválně, někdy omylem

15. duben 2016

Na podzim vydali svou čtvrtou (eponymní) desku – a to ze Social Party dělá jedny ze služebně nejstarších noisemakerů, které jsme kdy ve Špíně hostili. Těžkotonážní trio s každým novým releasem ohlašuje rozpad, takže si užijte, že jsme to vůbec stihli.

Social Party sice pocházejí z Opavy, ale hrdě se hlásí k bruntálské scéně. V rozhovoru zjistíte, jaké ďábelské marketingové gesto za tím ve skutečnosti vězí, jak důležitý pro lokální nezávislou hudbu je jediný lovec talentů v kraji, i to, že pod undergroundem je ještě další hudební patro, ze kterého je třeba se do podzemí teprve vypracovat. Probrali jsme sdílenou kapelní lásku k devadesátkám, Našrot, Pavlu Bobkovi i etnu, hodně zeširoka se pověnovali důležitosti bahenního zvuku a odvážným řemeslným zásahům do nejrůznějších zesilovátek a udělánků (včetně hodně speciálního světelného efektu vyrobeného z krabice od italské bonboniéry) a porovnali výjezdní zážitky Social Party ze zahraničních squatů i luxusního hotelu. A kdyby vás zajímalo, kde všude se kluci hudebně inspirují, odpověď je, že se neštítí vykrást ani lidovku.

Hudební nálož tentokrát kromě ochutnávek z aktuální tvorby Social Party především ve znamení tvrdých lokálních kapel, které by si zasloužily, aby se o nich víc vědělo. Dobrú, těžkú a špinavú noc!

Playlist:
Social Party – Post-apocalyptic, 3:29 (Venus Flag Records)
Deverova Chyba – Jeď na Miláno!, 4:33 (Free Dimension Records)
Human Puppet – Mosambic, 2:54 (Venus Flag Records)
Illegal Illusion – Sparkler , 5:18 (Pohoda Records, Redblack)
Social Party – Dobrú noc, 4:19 (Venus Flag Records)
Tummo – The Prophet, 5:19 (samizdat)
Social Party – Godzilla, Knight Rider and Terminator, 2:02 (Venus Flag Records)

Linky:
socialparty1.bandcamp.com
bandzone.cz/socialparty
facebook.com/socialparty1?fref=ts

Spustit audio