Soudkyně se válela v posteli a tenistky budou nosit tmavé trenky. To jsou nej zprávy minulého týdne

2. prosinec 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejmastnější chipsy ze zpravodajského sáčku. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Zuzanu jako milovnici volných mravů zaujala zpráva o tom, že v kolumbijské Cúcutě dočasně suspendovali soudkyni, která rozhodovala o zrušení vazby obžalovaného. Při soudním líčení totiž ležela v posteli a kouřila cigaretu.

Ivanu rozdováděla informace pojednávající o tom, že Wimbledon umožní tenistkám nosit i tmavé spodní díly, aby se vyhnuly dalšímu stresu během menstruace. Nová pravidla pro oblečení vstoupí v platnost v červenci při 136. ročníku turnaje.

Nesměla chybět nějaká ta krimi zpráva z Brna. Zlomyslné telefonáty devětatřicetiletého muže tam potrápily pracovníky tísňové linky 158. Hovory od neodbytného volajícího přicházely ve dne i v noci, ale strážci zákona mu nakonec zatli tipec.

Je mezi rozdováděnou soudkyní, moravským trollem a popraskem v rámci Wimbledonu nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio