Startér hledá zpěvačky, mezitím hodnotí hitové skladby na sjezdovku

5. prosinec 2023

Martin s Filipem výjimečně předtáčeli. A výjimečně to vydrželi také bez chlebíčků. Zahráli si na věštce a zkusili predikovat výsledky hlasování. Jak to celé dopadlo? Jinak ve Startéru aktuálně dominují mužské hlasy, hledáme talentované zpěvačky a songwriterky! Ještě že se stále drží trin spolu s producentem vackem, měli ale namále, byli ušetřeni díky ukončení pětitýdenní krasojízdy Toma Verna.

Moderátoři hitparády neobjevených se nechali ovlivnit sněhovou kalamitou a při poslechu soutěžních skladeb hodnotili jejich potenciál na sjezdovky. Plkalo se zas jak v lyžárně! Nepopiratelný talent a vzájemnou sladěnost do Startéru přináší duo meta & the noises, o kterém jste na Radiu Wave už mohli slyšet prostřednictvím loňského rozhovoru. Emocemi napěchovaná písnička Lies ve studiu rozvířila debatu o artificiálních smyčcích.

Glad Sisifus – v Brně usazený Slovák, který je nakonec Čech – moderátory obměkčil svou první skladbou ve slovenštině (doposud zpíval anglicky). Precizní shoegaze, zasněné kytary a inspirace ve francouzské filosofii, s písničkou Izba a dalšími takovými by Glad Sisifus mohl klidně vyjet na tour s Davidem Žbirkou a jeho kapelou Sunbrella. Cítíte nadšení? Správně!

Jak zní nový singl od Midnight Swimmers? Poslechněte si celý díl hitparády neobjevených, pošlete nám svůj song na starter@rozhlas.cz a zahlasujte pro své favority*ky na wave.cz/starter.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.