Startér před Vánoci vyklízel e-mail. Našli jsme doják Her Heart a indie Gazpolinski

03766870.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03766870.jpeg

Před svátky jsme se rozhodli trochu udělat pořádek v našem archivu talentů. Našli jsme křehkou romanci Her Heart, na kterou se v naší e-mailové schránce prášilo několik měsíců. Šanci jsme dali i novému projektu Miroslava Šuláka, frontmana Fred Madison, který se vydal směrem k Black Keys.

Filip Drlík překládá detektivky Petera Maye, skládá vlastní básně a má za sebou diplomku o mýtu Toma Waitse. Prostě ideální člověk na místo usebraného songwritera. Her Heart je subtilní song, ve kterém hraje hlavní roli ticho. „Her heart is a maze built over time,“ přemítá Drlík v doprovodu táhlého, vysokého tónu houslí a křupání a ťukání elektroniky. Aranže, které připomínají všednodenní tikot šedého činžáku. Ne náhodou se Filipova letošní deska jmenuje Písně ze světlíku. Střídají se tu anglicky a česky zpívané songy, které spojuje jedno: nikoho neurazí. A to je pro nás minus. Her Heart bereme jako odvážný pokus vyjít z vlastní komfortní zóny a přáli bychom si takových od Filipa víc. Možná jsme ale jenom špatná cílová skupina. Z Her Heart jsme každopádně celí zjihlí a máme radost, že jsme si uklidili ve schránce.

Nevíte, kdo nebo co je Gazpolinski? „Polka, polka, polka! Polka Twist!“ Pod pseudonymem trochu otravné postavičky z vánoční komedie Sám doma se schoval Miroslav Šulák. Před dvěma lety způsobil malou senzaci s indie popovým projektem Fred Madison, loni experimentoval s projektem Světlotma a novou podobu zkouší i letos. Zatímco Fred Madison se inspiroval taneční scénou, projekty, jako jsou Cut Copy nebo Bombay Bicycle Club, Gazpolinski uctívá kytarové The Black Keys. Zpívá do toho česky a zní, jako kdyby za tři roky zestárnul o dekádu. Ale vlastní zvuk ještě nenašel!

Poslechněte si poslední Startér, zahlasujte pro svého koně a pošlete vlastní track! Po speciálním vydání budeme zase hledat talenty. Budete objevem roku 2017?