Svatba Jiřího Káry? Jako by Tarantino napsal film pro Triera, shodují se debatující o slavném videu

23. prosinec 2019

Mezi svátky to bude pět let, co (údajně) zemřel Jiří Kára. Jeho svatební video plné společensky nevhodného i trestného chování před více než deseti lety uniklo na YouTube a obrátilo naruby představy Čechů o tom, jak může tento výjimečný den vypadat. Poslechněte si jedinečnou panelovou diskuzi o tomto již kultovním videu s Ivanou Veselkovou, Jindřichem Kodíčkem a Janem Petržilkou v pořadu Kompot.

Jindřich Kodíček dělal s několikrát trestaným recidivistou v roce 2010 rozhovor. Jan Petržilka spolupracuje s tvůrci fanouškovské facebookové stránky a Ivana Veselková z pořadu Buchty v diskuzi zastupuje občany pražské Letné, kde se obřad konal na dnes již neexistujícím úřadě zvaném Dřevák. Proč se stalo video virálem? Jaké jsou nejoblíbenější postavy a hlášky diskutujících? Vnímají dnes video stejně jako před deseti lety, když ho viděli poprvé? Poslechněte si debatu a napište nám, co si o něm myslíte vy.

Moderátoři pořadu Kompot a hosté Ivana Veselková, Jindřich Kodíček a Jan Petržilka

Svatba Jiřího Káry se hodnotí i na filmových webech. Amatérský dokumentární portrét, pokračování filmařského hnutí Dogma 95 nebo české nové vlny, dokumentární experiment, scénář klidně mohl napsat Quentin Tarantino, padalo během debaty. V čem se Svatba Jiřího Káry podobá filmům Larse von Triera nebo Igora Chauna? Jak se ve filmu pracuje se střihem nebo s dialogy? Má se promítat na filmových festivalech? Pusťte si diskuzi o Svatbě Jiřího Káry.

I letos pořádá Jindřich Kodíček vzpomínkovou akci v den úmrtí Jiřího Káry. Přijďte v neděli 29. 12. 2019 v 18:00 do ulice Veletržní 24 na Praze 7 zapálit za zesnulé účastníky svatby svíčku a dát si nealkoholického lahváče. Více informací zjistíte v posledním díle pořadu Kompot. Poslechněte si ho na wave.cz/podcasty nebo aplikaci mujRozhlas.cz.

Spustit audio