O pořadu Talkshow Radia Wave

Razie na bránice slušných lidí, pohřeb historie a znovuzrození dadaismu v osmdesáti minutách. Talkshow Radia Wave se natáčí pětkrát ročně před živým publikem v pražském Divadle Archa. Moderátoři Aleš Stuchlý, Dan Řehák a Prokop Vejda v ní zpovídají zajímavé hosty z nejrůznějších oblastí společenského života a glosují aktuální dění i historické události.

Radio Wave má talkshow, která ionizuje éter jako žádná jiná. Moderátoři Aleš Stuchlý a Daniel Řehák se ohlížejí za největšími výročími, která jsou v roce 2018 spojena především s velkými „osmičkami“ českých dějin. Za pomoci nekonvenčních rozhovorů, poetických zbraní a Prokopa Vejdy alias Rafaela Stříbrného rozkrývají spolu s hosty témata ze všech oborů lidské (tv)orby, historie a podvědomí. O DJing a soundesign se stará dítě české elektroniky Aid Kid.

Let napříč obory, žánry, pohlavími a dimenzemi v mírně absurdní show, která je stejně nevymahatelná jako sama kopřiva. Pětkrát ročně, nejen v malém sále Divadla Archa, probíhá inscenovaný večer s hudbou, slovem a surreálnými okénky do nezměrných prostor popkulturního vesmíru.

O autorech:

Daniel Řehák

Vystudoval tvůrčí psaní a animaci. Od roku 2000 byl dopisovatelem a redaktorem řady kulturních magazínů na pozici filmový publicista. Záhy vyměnil klávesnici za mikrofon a filmové recenze nahradil moderováním a plkáním nesmyslů ve filmově kritickém magazínu na Radiu Wave a v ranní show ČRo Dvojka. Mimo jízdu na vlnách se živí jako motion designer.

Aleš Stuchlý

Predátor hudební a filmové kritiky, absolvent Katedry filmových studií na FF UK, kmenový autor časopisu Cinepur, spoluzakladatel čtrnáctideníku A2, ex-hudební dramaturg Radia Wave a moderátor magazínu Čelisti tamtéž, umělecký šéf filmových festivalů Be2Can a Weird Europe. Milovník verbální pyrotechniky, salámu a rapu, který publikoval v časopisech Respekt, Týden, His Voice, revue Labyrint a dalších. Serious Man.

Prokop Vejda

Momentálně studuje žurnalistiku na pražské FSV UK. Od roku 2014 působí na hudební scéně pod uměleckým pseudonymem Rafael Stříbrný a na kontě má tři alba rozličných žánrů. Posledním z nich (Neplecha, 2016) se etabloval jako rapper. V roce 2017 na Radiu Wave uvedl pětidílnou sérii o vaření jídel z rýže. Mimo to se věnuje affiliate marketingu, ochotnickému divadlu a dalším kratochvílím.

Všechny díly pořadu si můžete poslechnout zde.

Přijďte na talkshow do Divadla Archa nebo ji poslouchejte ve vysílání:

2. května, 20:00 (Divadlo Archa) / 13. května, 19:00 (vysílání Radia Wave)
21. srpna, 20:00 (Divadlo Archa) / 26. srpna, 19:00 (vysílání Radia Wave)
24. října, 20:00 (Divadlo Archa) / 4. listopadu, 19:00 (vysílání Radia Wave)
12. prosince, 20:00 (Divadlo Archa) / 31. prosince, 19:00 (vysílání Radia Wave)

Historie talkshow: Talkshow Radia Wave připravujeme od března 2018.