Talkshow Radia Wave: Velký špatný Brno s Prokopem Holoubkem, Zuzanou Fuksovou a Mikulášem Příhodou

31. prosinec 2019

Poslední talk show uplynulého roku byla zároveň první v obměněné sestavě: barokní reliéf Dana Řeháka nahradil o něco atletičtější pivní skaut Vít Schmarc. V rámci pravidelných výpadů do regionálních oblastí jsme se tentokrát (ač neochotně) přesunuli do Brna. A to hlavně proto, abychom z domácích hostů vyrazili odpovědi na ty nejpalčivější lokální otázky, mezi nimiž vyniká jedna jediná: Kde se tu dá nejlíp chytit AIDS?

Úvodní myslivecké okénko s promotérem a hudebníkem Prokopem Holoubkem sice lehce utrpělo Mistrovou neochotou pohroužit se do tajů nimrodství a hlubin mysliveckého žargonu, nicméně řešení otázky, kolik Prokopů se vejde na pódium Kabinetu Múz, tuto nerovnováhu směle vybalancovalo. Workoholik, který v době konání talkshow chystal rozlučku s výjimečným brněnským kulturním prostorem výmluvně pojmenovaným Praha, pohovořil o terapeutických účincích práce a zavzpomínal na orgiastické seznamovací akce ve svém někdejším působišti, jímž byl proslulý klub Fléda.

Ke skutečnému uvolnění u Holoubka došlo až s příchodem amatérské moderátorky a profesionální komentátorky našich bídných životů Zuzany Fuksové, jejíž přítomnost sloužila mimo jiné jako úvod do sociálních patologií dneška. Společné facebookové účty rozhádaných manželských párů, „memíky pro moravský klučíky“ i spekulace o tom, kde se Vladimir 518 nakazil virem HIV – Zuzana se opět, byť s typickou neokázalostí, neštítila vůbec ničeho. Mikulášskou nadílku pak uzavřel poslední z hostů, Mikuláš Příhoda aka strýček Kewu – nejvýřečnější z tuzemských DJs, jehož nedávná rodinná mise do Afriky se v naší bublině stala zaslouženým hitem Instagramu.

Folkové a rapové vložky Prokopa Vejdy – v rozpětí od čertovské infantility bratří Ebenů po vlastní tvorbu vděčně dehonestující českou metropoli – v průběhu večera doplnily již tradičně surreální básně Aleše Stuchlého a nečekaný sentimentální exkurz Aleše a Vítka mezi elitu karlovarské hiphopové scény, kde je poměrně snadné přijít o ruce / o nohy.

Prokop Holoubek, Aleš Stuchlý, Zuzana Fuksová, Vít Schmarc, Kewu a Prokop Vejda na Talkshow Radia Wave v Brně

Velké finále patřilo (vedle ankety o největší problém Aleše Stuchlého, která ovšem přinesla neuspokojivě málo hejtů) tradiční manuální výzvě: tentokrát šlo o rozbíjení ořechů nunčaky, což je disciplína, ve které všichni hosté projevili až nepříjemnou zručnost. Pro příště zkusíme vymyslet něco, u čeho se aspoň jeden ze zúčastněných bolestivě zraní. Talk soon v roce 2020!

Kde se dá v Brně chytit AIDS? A kde ho schrastil Vladimir 518? Co znamená slovní spojení „hudba k písni“? Jaké to je, vydat se poprvé za tátou do Tunisu? A co se dá chytit tam? Klikněte na „play“ a (ne)budete litovat!

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Prokop Vejda
Spustit audio