Tip Never Sol: Hudba kapely Zen Mother čte moje myšlenky a emoce

11. červenec 2019

Zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková alias Never Sol tento týden doporučuje tři americké interpretky – atlantskou písničkářku Faye Webster, washingtonskou zpěvačku OG Lullabies a kapelu Zen Mother v čele s Monikou Khot.

Faye Webster je jednadvacetiletá písničkářka z Atlanty, která v květnu vydala na labelu Secretly Canadian debutové album s názvem Atlanta Millionaires Club. Nejvíc na něm Never Sol oceňuje komorní vyznění celé nahrávky, na níž jsou nevýraznějším prvkem bluegrassové motivy v kontrastu se zpěvaččiným křehkým hlasem. Klasickou a zároveň čerstvě znějící desku od „holky s kytarou“ doporučuje k poslechu. 

Další debutové album, které Sára doporučuje, právě vydala washingtonská rodačka OG Lullabies. „Její styl bych nazvala rozsekaným pomalým r'n'b, na desce hodně využívá samply a svůj vysoký specifický hlas – zároveň u toho hraje na housle, které tam jsou zasazené víc než zajímavě,“ popisuje Never Sol specifickou kombinaci elektronické hudby, r'n'b a postupů tradičních hudebních nástrojů na desce Drift. 

Na závěr Sára doporučuje svou oblíbenou kapelu Zen Mother v čele se zpěvačkou Monikou Khot. Avantgardní kapela ze Seattlu před dvěma lety vyhrála soutěž vyhlášenou režisérem Alejandrem Jodorowským, který hledal někoho, kdo vytvoří nový soundtrack k jeho kultovnímu filmu The Holy Mountain (Svatá hora) z roku 1973. A právě hudbu inspirovanou experimentálním filmem vydali letos na desce s názvem The Ascent. Úctyhodný počet 31 skladeb Never Sol nadšeně komentuje jako tvorbu, která je jí nejbližší a vystihuje její emoce i myšlenky. 

Která americká písničkářka s kytarou vás přenese na Havaj a jaká kapela složila dokonalou poctu filmům režiséra Alejandra Jodorowského? Poslechněte si hudební tip.

autor: Jiří Kordík
Spustit audio