Trendy roku 2023 jsou pohoda a celibát a mladíci balili holky na velké koule. To jsou nej zprávy týdne

6. leden 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější rohlíčky ze zpravodajské ošatky. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku jakožto milovnici života v souladu s přírodou potěšila zpráva o tom, že letos bude doménou životního stylu takzvaný „soft life“. Tento trend vznikl v nigerijské komunitě influencerů a zaměřuje se na činnosti, které člověk opravdu chce dělat a navíc bez stresu (nebo přinejhorším s jeho minimem). Změnu zaznamenají i vztahy. Jedním z trendů roku 2023 by měl být konec takzvaných „situationships“ a kralovat by měl záměrný celibát.

Nemohly chybět ani krimizprávy z Brna. Devět kusů drahých čokolád se zalíbilo tamnímu zloději. Jak to pokračovalo, to si asi dokážete představit. To nebyl ale jediný případ zlovolného chování v této metropoli. Mladíci z Brna balili holky na velké vánoční koule, které sebrali z vánoční stromku.

Je mezi milovníkem čokolády, brněnskými svůdníky a trendujícím celibátem nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio