Tyjátr – Sunyata

14. únor 2014
02171492.jpeg

„Ať se vám to líbí, nebo ne, život je drama, často plné podivných postav a šílených scén.“ Takhle je prezentováno představení Sunyata tanečnice a choreografky Kateřiny Stupecké. Představení Sunyata je výsledkem roční práce po výhře Ceny Sazky v roce 2009. Vidět ho můžete v Divadle Ponec nebo třeba i v Duncan Centre. Více se dozvíte v pravidelné divadelní rubrice Veroniky Dospělové Tyjátr.

Kateřina Stupecká se pro současný tanec rozhodla až ve svých jednadvaceti letech. Před třemi roky dokončila taneční konzervatoř Duncan Centre, dál studuje choreografii na HAMU a vloni se stala „objevem roku v tanci“ a vyhrála tak Cenu Sazky.
Poslechněte si rozhovor s Kateřinou Stupeckou uvnitř příspěvku.


Kateřina už předtím vytvořila několik představení, stěžejní pro ni ale bylo, když inscenace Da Capo vyhrála 2. cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nová Evropa a vloni zmíněnou Cenu Sazky. S touto cenou je spojena finanční podpora 400 tisíc korun, kterou umělec využije na práci na dalším projektu.
Po roční práci tak přichází unikátní inscenace Sunyata. Kateřina čerpala inspiraci z knihy terapeuta Thomase Moora Temné noci duše.

Zajděte na stránky Divadle Ponec – a hlavně zajděte na Sunyatu!