Uptown Special v Grundfunku

První na řadu se tentokrát dostal momentální král hudební scény, který si poprvé v životě vyzkoušel, jaké je to stát na vrcholu jak singlového, tak albového žebříčku.

Řeč je o producentovi, kytaristovi a aranžérovi Marku Ronsonovi, jemuž vyšla jeho čtvrtá studiová deska Uptown Special. Jeho mnohaletá producentská zkušenost mu dala dostatek poznatků, které nakonec zúročil v čiré vítězství. Navíc si na jeho desce zahrál Stevie Wonder – muž, kterého Mark Ronson poslouchá a obdivuje od dětství. Splnit si sen a zároveň tím potěšit zástupy lidí, navíc kvalitní produkcí – to jen tak někdo nedokáže, Mark Ronson ano.
https://www.facebook.com/markronson

Co se stane, spojíte-li kytaristu a baskytaristu britských Jamiroquai a klávesáka a trumpetistu newyorských Brooklyn Funk Essentials? Vznikne ojedinělý projekt Trioniq, který v těchto dnech vydává své první pětitrackové EP nazvané 1, které představila pravidelná rubrika Groove Window. Poslech vřele doporučujeme nejenom fanouškům zmíněných kapel, ale všem pravověrným funkerům, jimž lahodí dobře groovující basová kytara, správně taneční kytarové riffy a nebojácný sólista za klávesami nebo dechy.
https://www.facebook.com/TRIONIQ

Champion Sound je kapela, která pro mnohé tak trochu neprávem byla ve stínu projektů, kterým kryla záda. Ať už jsou to Prago Union, nebo později minimálně polovina československé hiphopové scény, vždy bylo na partu okolo zkušeného dechaře Radima spolehnutí. Navíc se věnovali bboy akcím, kde si začali vydobývat respekt po celém světě. Koncem roku 2014 konečně potěšili své skalní fanoušky, na trh se totiž dostal jejich sedmipalcový vinyl o dvou skladbách, ze kterého jsme vám také zahráli.
https://www.facebook.com/championsoundliveband

Rosie Gaines, zpěvačka s obrovským plnohodnotným hlasem, který posadí na židli i bez doprovodu muzikantů, vydala zkraje roku hned dvě alba. Jedno věnující se souhrnně její tvorbě a druhé plné remixů jejích skladeb. Bohužel důvodem není snaha jakkoliv bilancovat, ale získat finanční prostředky na náročnou léčbu cukrovky v pokročilém stadiu, která ji koncem loňského roku přinesla veliká trápení. Taková, že se okamžitě zvedla vlna solidarity mezi muzikanty, kteří dali dohromady nejenom obě zmíněné desky, ale i koncert na její podporu, kterého se poslední lednový den zúčastní na tři desítky interpretů. Držíme palce, ať se podaří nemoc stabilizovat, protože přijít o takovou divu by byla obrovská škoda.
http://www.rosiegaines.com/
https://www.facebook.com/pages/Rosie-Gaines/208484739180482

Stefanu Redtenbacherovi a jeho ansámblu Funkestra jsme loňské léto věnovali celé 4 díly rubriky Groove Window. Začátkem roku jim vyšlo instrumentální album Dr Hypenstein, a protože Stefan je hodně aktivní, je to první album ze tří, která na letošek plánuje. A zatímco Redtenbacher's Funkestra, jak sám název napovídá, se věnuje především funku v jeho různých podobách, na letošek chystá i premiéru jazzovějšího projektu The Red Counts.
https://www.facebook.com/RedtenbachersFunkestra

Playlist:
Tuxedo – Number One _ 2015 Tuxedo _ Stones Throw Records 3:57
Documents – Standing _ 2014 5:26
Incognito – Wind Sorceress _ 2014 Amplified Soul _ earMUSIC 2:43
Mark Ronson – Crack In the Pearl, part II feat. Stevie Wonder & Jeff Bhasker _ 2015 Uptown Special _ Sony 2:10
Mark Ronson – I Can't Lose feat. Keyone Starr _ 2015 Uptown Special _ Sony 3:14
Mark Ronson – Heavy and Rolling feat. Andrew Wyatt _ 2015 Uptown Special _ Sony 3:52
Renn – Nights In Africa _ 2011 Reel People Afro Soul Edit 5:55
Roy Ayers & Wayne Henderson – It Ain't Your Sign, It's Your Mind 4:51
Champion Sound – Come To The Cypher feat. Storm _ 2014 3:24
Sharon Jones & The Dap-Kings – Little Boys with Shiny Toys _ 2015 Daptone Records 3:55
Skye – Ain't No Need (DJ Nick The Record Part 1 & 2 Re-united Re-Edit) _ 2014 ZRecords 6:16

Groove Window
Trioniq – Starlight _ 2015 5:19
Trioniq – Drunken Funken _ 2015 3:49
Trioniq – Can You Feel What's Going On _ 2015 5:45

Andy P & The Jideblaskos – Fresh Groove _ 2010 Daion Recordings 4:40
Bobby Nunn – Don't Knock It (Until You Try It) _ John Morales Presents Club Motown 5:13
Rosie Gaines – Workin' (Single Version) _ 2015 Essential Rosie _ Dredlix Music 3:47
Rosie Gaines – Don't Let 'Em '02 feat. Bootsy Collins, Snoop Dogg & Till Brönner _ 2015 Essential Rosie _ Dredlix Music 5:13
Anita Baker – Sweet Love (Autocycle Edit) 6:00
Redtenbacher's Funkestra – Funktionality _ 2015 Dr Hypenstein 3:06
Redtenbacher's Funkestra – Go Mo _ 2015 Dr Hypenstein 2:55
Pure Wildness – Ain't No Use _ 2011 Acid Jazz Records 5:48
Ramsey Lewis – Do What You Wanna (Mr. Scruff's Soul Party Mix) 5:24
Reggie B – World Of Lies _ 2015 Soulofunkaquarian 4:27
Prince – This Could Be Us _ 2015 Warner Bros. 3:49