Velkosrdeční organizátoři dobývají české hrady. Startér zve na festivaly v malebných krajích

4. červen 2024

S festivalovou sezónou na spadnutí pro vás máme ještě jeden rozhovorový speciál s velkosrdečnými organizátory, kteří si na své akce pravidelně zvou mimo jiné soutěžící hitparády neobjevených. Tentokrát objevujeme lineupy a bookingové postupy unikátního Ruinfestu a neméně unikátního festivalu Všudybud. Martinovi a Filipovi do klína neplánovaně přistál vyloženě hradní speciál, už tento víkend se můžete vydat na fesťáky do malebných krajů!

„Letos jsme zvolili strategii, že budeme pouze na louce, protože nás ty dlažební kostky na hradě už štvaly při tančení,“ říká Jirka Gottlieber, ředitel českolipského festivalu Všudybud, který se svým místem konání opírá o vodní hrad Lipý.

Petr Pecan Houdek má v Klatovech (kousek od Sušice) s areálem hradu Rabí a festivalem Ruinfest jiný problém, tak jaká že úskalí má organizace fesťáku na zřícenině hradu? „No úskalí doslova, ten hrad je postavenej na skále, takže opravdu všechno musíš vytáhnout nahoru, všechny ty aparáty a bicí kapel,“ vypráví ustaraně.

V letošních lineupech Ruinfestu a Všudybudu najdete jména jako Berlin Manson, Orient, Dukla a Josefina Dusk, ale také hvězdy Startéru Máří, Midnight Swimmers či Sundrinker. Nacítit atmosféru hradních zřícenin za ozvuku skvělé hudby můžete už tento víkend 7. a 8. června.

Pište hity a posílejte je na starter@rozhlas.cz, dostaneme se k nim během letošního podzimu. Mezitím poslouchejte mimosezónní speciály Startéru, a to každé druhé pondělí ve 20:00.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.