Pište kdykoliv! Pokud jsme vás neviděli hrát, pošlete video, říkají organizátoři hudebních festivalů

14. květen 2024

Máří, Ida The Young, Brighter Days nebo HIHIHAHAHOLKY v lineupech letošních tuzemských festivalů. Kam na tyhle hvězdy Startéru můžete vyrazit a co můžete udělat pro to, abyste tam příště hráli vy? Jak se tvoří program takových festivalů a kolik je za tím práce? A vyplatí se nabízet se mailem? Další mimosezónní speciál Startéru, tentokrát se zástupci hudebních festivalů Student Fest, Budějovický Majáles a KAMEN!CE, je tady!

Na první pohled nesourodý výběr akcí spojují nejen line-upy, v nichž najdeme soutěžící Startéru, ale také to, že dávají velký prostor mladým umělcům. Pravidelně si v pražských Kasárnách Karlín, Českých Budějovicích a České Kamenici můžete poslechnout výběr toho nejlepšího ze současné hudební scény. V aktuálním Startéru se dozvíte, co máte dělat, pokud chcete přiložit ruku k dílu.

„Popsal bych to jako festival, který je v krásné přírodě Českého Švýcarska a je specifický tím, že se odehrává v historickém centru města,“ říká o festivalu KAMEN!CE Jakub Bureš, který stál u jeho zrodu v roce 2021. „U nás vše vrcholí hudební nocí 28. června, ale zároveň máme týdenní doprovodný program,“ popisuje Bára Zajíčková Student Fest. Šimon Šilhan říká o Budějovickém Majálesu následující: „Snažíme se přinášet kapely, které u nás úplně často nehrají nebo nejsou familérní pro místní obyvatele.“

Z bohatých zkušeností všech zúčastněných vyplynulo i několik tipů pro vás, kteří se snažíte nastartovat své hudební kariéry. Na několik festivalů můžete psát kdykoliv, protože mají otevřené výzvy a dotazníky. Někde vám výrazně pomohou společné kontakty a doporučení. A pokud vás nenapadá, jak se správně nabídnout, hezkým videem z koncertu či live session nic nezkazíte!

Pište hity a posílejte je na starter@rozhlas.cz, dostaneme se k nim během letošního podzimu. Mezitím poslouchejte mimosezónní speciály Startéru, a to každé druhé pondělí ve 20:00.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.