Víkend není pro slabý nátury, shodly se Buchty

20. únor 2019

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová se tentokrát zamyslely (silné slovo, ale co už) nad tím, proč většina víkendů není tak božích, jak si v pracovním týdnu naplánujeme, a proč nás volné dny, které by nám měly dělat radost, mohou naopak spíš pořádně vystresovat.

Zuzana vidí problém víkendu v tom, že lidé mají víc času se hádat a lidé s dětmi jsou ještě vytíženější právě o víkendu, kdy nemohou děti odložit do žádné instituce. Ivana spatřuje zlo víkendu v tom, že všichni mají přepjaté ambice – chtějí prožít kvalitní čas, péct kváskový chleba, souložit alespoň osmkrát denně a bavit se na jedničku.

Zazní i několik velmi užitečných rad. Ivana Veselková z internetu totiž vyčetla, že během soboty a neděle je žádoucí vstát brzy, aby z toho volna zbylo déle – obě moderátorky ale tento rádoby zlepšovák ihned odmítly, protože spánek je jediná víkendová činnost, kterou by vám neměl nikdo kazit. Nepřijdete ani o moudro, že je dobré si nedělat velké naděje spojené nejen s víkendem, ale i s životem obecně.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a zkuste si vzpomenout, kolik povinností na vás čeká o víkendu, během kterého chcete marně dohnat týden ztracený v kanclu.

Spustit audio

Související