Výletní tip Pavla Sladkého: Podzimní vandrování přírodou utužuje přátelství. Jeďte na výlet k Máchovu jezeru

02749075.jpeg
02749075.jpeg

V rubrice Tip každý pátek přinášíme doporučení na víkendový výlet nejen po České republice, tentokrát ho připravil moderátor cestovatelského pořadu Casablanca Pavel Sladký. Máchovo jezero a jeho okolí má podle něj smysl navštívit i na podzim. Navzdory chladnému počasí můžete strávit krásný den procházkou po bukových lesích či zdoláváním Hradčanských stěn – pískovcových skal ve tvaru homolí.

Blížící se zima není zrovna nejlepší motivací pro to, vyjet na víkend do přírody a procházet se krajinou, ale podle Pavla Sladkého má i toto roční období své kouzlo. Krátké dny, chladné počasí a ranní mlhy vznášející se nad hladinou Máchova jezera mají svůj půvab. Nic vám nebrání postavit stan a rozdělat si táborák. Do Doks dojedete z Prahy autem za hodinu a čtvrt, autobusem vám to zabere jen patnáct minut navíc. Toto místo může být ideálním místem setkání pro přátele rozkročené mezi Prahou, Libercem či Ústím nad Labem.

Poslechněte si celý výletní tip Pavla Sladkého a dozvíte se, z jakého místa budete mít nejlepší výhled na okolní krajinu.