Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Nemůžete vydržet letní parna? Choďte řekou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy „Možná z toho bude cesta kolem světa, uvidíme. Je to moje ‚Cesta tam‘,“ usmívá se Viktorka Hlaváčková

V rubrice Tip každý pátek přinášíme doporučení na víkendový výlet nejen po Česku. Výletní tip pro Radio Wave tentokrát připravila horalka Viktorka Hlaváčková, která vám nabízí zajímavý způsob, jak přežít parné letní dny: choďte řekou. Během svých skautských let tak běžně chodila s kamarádkami na výlety – obuly si lehké sandály, vzaly si batůžek a šly místo cesty vodou. Nejraději chodila řekou Úpou, kde tábořila nedaleko Babiččina údolí.

V případě, že byste se cítili v řece špatně, není problém z ní vylézt a pokračovat dál normálně po cestě, která vede podél toku a je pojmenovaná po Boženě Němcové. Během výletu si můžete udělat odbočky třeba na zříceniny hradů Rýzmburk a Červená Hora. Další řekou, kterou se Viktorka prošla a kterou si oblíbila, je Metuje. Na ni si vzala nafukovací lehátko a sjížděla ji na něm, u čeho se podle ní hodně nasmála.

Poslechněte si celý Výletní tip Viktorky Hlaváčkové a dozvíte se, kde se u řeky Úpy utábořit.