Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Spojte výlet s uklízením odpadků. Odpočinete si od vánočního shonu

11. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plogging, kombinace kondičního běhu a sbírání odpadků

Výletní tip pro Radio Wave si tentokrát připravila horalka Viktorka Hlaváčková, která vám doporučuje, jak si odpočinout od předvánočního shonu, uklízení a vaření. Stačí vyrazit na výlet, provětrat se a přitom uklidit svůj domov. Ten totiž netvoří jen stěny našeho obydlí nebo plot naší zahrady, ale také širé okolí, louky, pole, lesy a vesnice či města, kde žijeme. Tato místa si jednoduše zaslouží předvánoční úklid, který můžete spojit s příjemným výletem po okolí.

Stačí si vzít pytel na odpadky a sbírat po cestě smetí. Anebo se můžete přidat k někomu, kdo se takovému sbírání věnuje dlouhodobě, třeba k lidem z Trash Hero či Ukliďme Česko. Anebo zkuste aplikaci Kam s ním, která poradí, jak se s nasbíraným odpadem vypořádat.

Houbařská sezona sice pominula, ale ten, kdo rád chodí na houby, se jistě zabaví i sbíráním odpadků. I při něm můžete najít nevšední kousky. A navíc budete mít příjemný pocit, že jste udělali něco užitečného, a zároveň si odpočinete od předvánočního shonu i covidové pandemie.

Poslechněte si celý Výletní tip Viktorky Hlaváčkové a dozvíte se více o uklízení v přírodě.

autor: Ondřej Hanko
Spustit audio