Z angliny za tři, ale hudba dobrá! Startér fandí Porcelaine People a trsá na track Do U Thinkin

28. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kuba Kaifosz a Jonáš Zbořil

V hitparádě už pár týdnů dominují písničky, na kterých si jejich autoři dali záležet. Na nedodělané demáče na první dobrou v naší aktuální sedmičce není místo. Teď by to ještě chtělo, aby naši hudebníci nebyli „tak hodní“. Nebo by si mohli zopáknout anglinu!

Porcelaine People je kapela z ostravské líhně, starší příbuzná kolektivů February nebo Places. Jenže zatímco obě jmenované si už prožily slavné chvíle ve Startéru (a February i v Czechingu), Porcelaine People zažívala klinickou smrt. Teď se chlapci z porcelánu (s francouzským E na konci) znovu probudili k životu a brzo vydají své páté EP – Low Flying Panic Attack. Že by odkaz na Radiohead a jejich singl Burn The Witch z poslední desky? Možné to je, ostatně křehce vystavěný, lehce neurotický indie rock má k oxfordské partě docela blízko. První singl, příznačně nazvaný Volunteer, je docela svěží záležitost. Není těžké poznat, kde Porcelaine People berou inspiraci, ale zároveň zní osobitě. Volunteer má švih, melancholii vyvažuje skvělým groovem a skoro polyrytmickým bridgem. Máme tady dobrovolníka do finále?

Druhá novinka přišla od producenta Honey T. Do U Thinkin je oddechovka, se kterou posluchač přeskakuje políčka v kalendáři směrem do jara. Ale něco tomu chybí. Něco nečekaného, něco proti pravidlům (a nejen proti pravidlům anglické gramatiky). Po spoušti, kterou v elektronické hudbě nadělal kolektiv PC Music, zní limonádový pop od Honey T jako naředěný post-mix.

Který ze startéřích songů si získal vaše srdce? Posílejte hlasy a pomožte svým favoritům do finálových kol, která tu budou cobydup. Nebo přihlaste vlastní pecku na starter@rozhlas.cz, ještě pořád můžete vyhrát a natočit s námi singl, který změní dějiny české hudební scény!

Spustit audio