Zita Frydrychová: Bez dávky exhibicionismu na trampolíně skákat nejde

9. březen 2015

Může se člověk v Česku živit skoky na trampolíně? Ano, Zita Frydrychová z Liberce je jediná v republice, komu se to daří. Před třemi lety se zúčastnila Letních olympijských her v Londýně, rok předtím bojovala na mistrovství světa, kromě toho je několikanásobnou mistryní České republiky v této netradiční disciplíně.

„Před 15 lety jsem viděla jednu předváděčku v obchodním domě. Jako malou holku mě skákání hrozně chytlo. Létalo se do vzduchu a bylo to super. Pak jsme šli s rodiči na první trénink a zůstala jsem u toho až doteď. Dnes už jsou skoky na trampolíně nejen v Liberci velmi rozšířeným sportem,“ říká sportovkyně Zita Frydrychová.

Do kolika let se dají skoky na trampolíně dělat vrcholově a kdy zmíněný vrchol přichází? Kdo vymýšlí trampolínové sestavy? Kde má tento sport největší tradici? Proč se v Česku investuje tak málo peněz do gymnastiky? Poslechněte si Za vodou, které jsme tentokrát natáčeli v Liberci.

Zita Frydrychová je nejlepší česká trampolínistka. Je mnohonásobnou mistryní České republiky a její zatím největší úspěch je 15. místo na Letních olympijských hrách v Londýně 2012 a 9. místo na Mistrovství světa 2011. Zita pochází z Liberce, kde v současnosti studuje na Technické univerzitě.

autoři: Robert Candra , Martin Melichar
Spustit audio