Zkouškový 2, díl #5: Co vlastně víš ty o mně?

8. duben 2021

Tanečník Juraj odmítá přípravu choreografie a je pevně rozhodnutý přestěhovat se za přítelem do Portugalska. Tím se možná vyřeší problém studentky práv Kristíny s bydlením, protože by se mohla nastěhovat do jeho pokoje. Johana, vystresovaná z plánování svatby, začíná pochybovat o tom, jestli se neunáhlila a dělá správnou věc. 

Medik Tomáš se stará o sestru Emu potom, co se omylem předávkovala prášky na spaní. Dělá jí společnost a snaží se jí najít psychoterapeutickou pomoc. To oceňuje nejen jeho otec, ale i přátelé, kteří se okamžitě zapojují, aby se Ema cítila lépe. Kristína zjistí, že na škole není jedinou obětí sexuálního zneužívání, a rozhodne se s dalšími spolužačkami s tím jít ven. Studentka scenáristiky Linh se pohádá s přítelem Zdeňkem. Stěhuje se na pár dní k rodině, aby měla čas si všechno pořádně promyslet.

Poslechněte si předposlední díl seriálu Zkouškový 2, ve kterém se ukáže, že rodiče dokážou být i oporou, a medik Tomáš odhalí svou sebestřednost. 

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.