Seriál, který opět neuvidíte. Zkouškový se vrací v nových šesti epizodách

8. duben 2021

Šestice vysokoškoláků se od 8. dubna vrací v nových šesti epizodách prvního českého hraného podcastu pro mladé Zkouškový. Hrdinové a hrdinky budou řešit vztahy, bydlení, rodinu, ale i duševní zdraví nebo hejtry na sociálních sítích.

Pokračování úspěšného seriálu se oproti první řadě orientuje na dramatické okolnosti životů hlavních postav. Sleduje studentku politologie Johanu, která stojí před otázkou, zda se zaregistrovat se svou přítelkyní. Influencerka Ema rozjíždí nový podcast, zatímco její bratr, medik Tomáš, se v životě cítí ztracený. Postava Linh přešla z VŠE na scenáristiku na FAMU. Řeší vztah s přítelem Zdeňkem a snaží se najít balanc mezi prací, školou a novými přáteli.

Zkouškový 2: vizuál s Gábinou Heclovou

Juraje trápí dilema, jestli se má přestěhovat za přítelem do Portugalska, nebo zůstat v Praze. Novou hlavní postavou je Kristina, která prožívá první rok na právech, ve kterém musí čelit rasistickým předsudkům i obtěžování ze strany pedagoga.

Hlavní role opět ztvárnili Gabriela Heclová, Cyril Dobrý, Vi Huyen Tranová, Julie Ondračková a Martin Belianský. Novou postavu Kristiny si zahrála studentka DAMU Martina Znamenáčková.

Všech šest epizod prvního českého hraného podcastového seriálu pro mladé můžete poslouchat od 8. dubna na webu Radia Wave na wave.cz/zkouškový, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

autor: Josef Kokta
Spustit audio

Související

Epizody Zkouškového

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.