Arteterapie: Cesta do nevědomí
Hostem Diagnózy F byla tentokrát akademická malířka a psychoterapeutka Kamila Ženatá. Povídaly jsme si o možnostech využití výtvarného vyjádření k tomu, abychom se potkaly s „bubáky“ v naší duši, s nevědomím, které ovlivňuje náš život a přijaly odštěpené části našeho já opět za své.
Není důležité, jestli umíte malovat, důležité je, že si to dovolíte. A možná se díky tomu o sobě i něco dozvíte. V čem je arteterapie specifická oproti ostatním terapeutickým směrům? Pro koho je vhodná? Co při ní můžete zažít? A jak vypadají arteterapeutické skupiny Kamily Ženaté? O tom, ale i o aktuální výstavě Roll Over All v Prádelně Bohnice, se dozvíte více ze záznamu rozhovoru.
Kamila Ženatá, akademická malířka, výtvarná umělkyně, skupinová psychoanalytička. Představuje kreativní všestrannou osobnost (vedle vizuální tvorby má i svou tvorbu literární), která se plně zapojuje do současného uměleckého dění a reaguje na aktuální problémy dnešního světa. Používá media textu, malby, fotografie a videoinstalace. Absolvovala řadu terapeutických výcviků, včetně aktivní imaginace u Prof. P. Middelkoopa (přímého žáka C. G. Junga), sebezkušenostní a vzdělávací proces v psychoanalytické psychoterapii (1996-2006) aj. Je hostující členka ČSPAP (od 2002) a ve svém ateliéru vede skupiny a pořádá semináře (od 1995).
Literatura
Ženatá, K.: Kamila není doma
Ženatá, K.: Obrazy z nevědomí
Odkazy
Kamila Ženatá
Arteterapeutické semiáře Kamily Ženaté
Prádelna Bohnice
Výstava Roll Over All (Kamila Ženatá)
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.