Best of Šatníky 2022: trendy, male gaze a udržitelnost v českých skříních

28. prosinec 2022

„V podcastu Šatníky nahlížíme do skříní zajímavých osobností. Jejich vkus a přístup k oblékání často naznačuje módní trendy,“ říká Veronika Ruppert. Ve výběru nejzajímavějších momentů z natáčení v roce 2022 komentuje inspirativní styl a přístup k oblékání, který zrcadlí feminismus, udržitelnost, ale také rodinné vztahy a životní obraty.

„Bylo by hezký, kdybychom se všichni víc oblíkali jako Cardi B,“ směje se raperka Arleta. V podcastu rozebíráme, jak její oblékání ovlivňuje feminismus a styl hudebnic, které obdivuje. Na téma Male Gaze, který si v sobě spousta z nás vědomě i nevědomě nese, jsme narazily v rozhovoru s umělkyní Romanou Drdovou. Poslechněte si, jak podle Romany zvnitřněný mužský pohled na ženský vzhled ovlivňuje ženské oblékání a proč je pro ni dnes mnohem podstatnější, jak se cítí uvnitř, než to, jak vypadá navenek.

Kdo letos nevynesl perly nebo fialovou, ať první hodí kamenem: jaké módní trendy se ukázaly v podcastu Šatníky v roce 2022?

Spustit audio

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.