Bohyně, ezokoučky, profimamky a silný blonďák. Spolek Lovci klamu odhaluje šarlatány

22. květen 2022

Na internetu působí energie různé povahy. Aktuální díl pořadu Hergot! se zaměřuje na ty ezoterické, jejichž působení může mít potenciálně negativní důsledky. Ivana, mluvčí skupiny Lovci klamu, přišla do studia přiblížit šíři ezoterických služeb, které mohou mít neblahý dopad nejen na vaši peněženku, ale i na zdraví. Nebojte se ale! Při poslechu rozhovoru se vám dostane spousta zasvěcených informací, aby se tak nestalo.

Impulsem pro vznik Lovců klamů bylo působení kuchařky Kamu, která své kulinářství rozšířila daleko za hranici přípravy jídel. „Její osobnost se postupně přetvořila v bohyni. Ona sama sebe začala nazývat bohyní a vizionářkou. Bylo to v době pandemie, kdy uvízla ve Spojených státech a tam asi přičuchla k šamanství a ezoterice,“ říká Ivana. Bohyň je na internetu ovšem mnohem více. Jsou navíc doplněny různými ezoterickými koučkami a tzv. profimamkami.

Chcete se dozvědět, co tyto ženy nabízejí a čím mohou škodit? Kdo je silný blonďák zmíněný v titulku? Co mají všichni společného s křesťanskými televangelisty z USA? Proč mluvčí Ivana nebyla představena i svým příjmením? Poslechněte si záznam řádně tachyonizovaného rozhovoru!

autoři: Dominik Čejka , Jan Škrob , Fatima Rahimi , Petr Wagner
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.