Bourání s autorem komiksů Tomášem Kučerovským

12. prosinec 2012

Povídali jsme si o rozhodnutí studovat architekturu a o následné změně zaměření. Od architekta ke kreslíři komiksů.

Mluvili jsme o způsobu výběru námětů a jejich zpracování, o vztahu mezi komiksy a architekturou, o vydávání časopisu Aargh, o sériích Zapomenuté stavby a Nerealizované stavby pro časopis Era21. O cestách do zahraničí a jejich následném převedení do kreseb (Singapur, Korea, Brusel). Dojde ale i na jeho několikadenní pobyt v ‚posedu‘ od liberecké kanceláře Mjolk na náměstí v Českých Budějovicích. A skončili jsme jako takřka vždy plány a ambicemi.

Tomáš Kučerovský (*1974)
Komiksový autor, absolvent Fakulty architektury brněnského VUT, živí se jako ilustrátor na volné noze. Kromě komiksů se zabývá ilustrací, návrhy knižních obálek, grafickou úpravou publikací, obaly CD, návrhy pro počítačové hry, ilustracemi deskových her, divadelními plakáty, reklamními ilustracemi a storyboardy. V roce 2000 společně s Tomášem Prokůpkem založil komiksový časopis Aargh! Účastnil se mezinárodního komiksového workshopu v Singapuru pořádaného nadací ASEF v roce 2006. Jeho práce byla prezentovaná v rámci více než 30-ti výstav u nás i v zahraničí. Jeho práce vyšla v monografii ZOOOM.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.