Bourání s Benjaminem Brádňanským a Vítem Haladou (n/a)

16. únor 2010

Po delší době opět ve studiu uvítám zahraniční hosty, Benjamína Brádňanského a Víta Haladu z Bratislavy, kteří dohromady tvoří studio n/a, neboli not available a osobně je považuji za jedny z nejtalentovanějších architektů na území Česka a Slovenska.

Budeme si povídat o kombinaci vlastní praxe a vedení ateliéru na VŠVU v Bratislavě. O jejich pohledu na vzdělávání vůbec. O názorech na českou architektonickou scénu. O současné situaci v Bratislavě. O účasti na projektu Městské zásahy. O navrhování masterplánů. O spolupráci s ostatními architekty své generace. O hybridní architektuře. A jako vždy o plánech a ambicích.

Benjamín Brádňanský (*1976) a Vít Halada (*1980) spolu vedou architektonický ateliér na VŠVU v Bratislavě.

Související odkaz:
www.nla.sk

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.