Bourání s Idou Čapounovou a Jakubem Chuchlíkem

4. červenec 2012

Hosty 115. dílu Bourání byli Ida Čapounová a Jakub Chuchlík.

Povídali jsme si o jejich studiu, diplomových pracích, stážích, praxích a následně vlastní samostatné práci. Došlo i na připravované Městské zásahy Jablonec a podporu fóra pro architekturu a média 4AM.

MgA. Ida Čapounová
Architektka, polovina architektonické dílny IUCH.
Během studia na VŠUP u Prof. Petra Keila (2004–2010) absolvovala studijní stáže u Petra Hájkaa Jana Šépky na ČVUT (2007), Prof. Ivana Kroupy na VŠUP (2007) a na Královské akademii v Kodani (2008). Externě spolupracuje s kanceláří Pavel Hnilička architekti, kde se podílí na tvorbě územních plánů malých obcí. Je jedním z členů skupiny re:

MgA. Jakub Chuchlík
Architekt, polovina architektonické dílny IUCH.
Během studia na VŠUP u Prof. Petra Keila a MgA. Patrika Zamazala (2003–2009) absolvoval studijní stáže u Prof. Evy Jiřičné a Doc. Radka Kolaříka na VŠUP (2004–2005), Prof. Wiela Aretse na UDK v Berlíně (2006–2007) a pracovní stáž v dánské kanceláři BIG v Kodani (2008). Po ukončení studia pracoval v kanceláři Chalupa architekti (2009–2011), kde se mimo jiné podílel na vítězném soutěžním návrhu české ambasády ve Washingtonu, D.C. v USA.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.