Bourání s Leošem Válkou

1. prosinec 2010

Do 70. dílu Bourání jsem si pozval zakladatele, spolumajitele a ředitele centra současného umění DOX v Praze v Holešovicích.

Celý náš rozhovor se týká centra současného umění DOX. Od prvního nápadu po jeho realizaci. O radostech a strastech spojených s jeho provozováním.

Leoš Válka
-odešel v roce 1981 do Austrálie, kde se věnoval podnikání ve stavebnictví. Zpátky do České republiky se vrátil až v roce 1995. Podniká v oblasti realit, stavebnictví a interiérového designu. Jeho celoživotním zájmem je architektura a současné umění. Se svými přáteli založil a vybudoval nové Centrum současného umění DOX v Praze Holešovicích, otevřelo se na podzim roku 2008. Jedná se o jednu z největších soukromých investic do kultury v poslední době. Posláním centra DOX je představovat a prosazovat současné umění v kontextu témat, jež mění dnešní svět a podpora prezentace české umělecké scény v mezinárodním kontextu.

http://www.doxprague.org

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.