Čarodějnická manga Ateliér špičatých klobouků dělá z kreslení magickou disciplínu

24. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z komiksu Ateliér špičatých klobouků 3

Japonský fantasy komiks Ateliér špičatých klobouků má uhrančivou kresbu, která připomíná tvorbu studia Ghibli. Její autorka Kamome Širahama tu navíc pojímá magii jako svého druhu výtvarné umění.

Ateliér špičatých klobouků se odehrává ve světě, kde magie je provozovaná skupinou privilegovaných a vycvičených čarodějů. Hrdinka Coco pochází z vrstvy obyčejných lidí, ale čaroděj Qifrey ji začne trénovat. Může ho totiž zavést k tajnému spolku, který provádí zakázanou a nebezpečnou magii.

Na první pohled to vypadá, že jde o klasický manga scénář o osobním růstu hlavní postavy, která překonává překážky ve své cestě za tím, stát se tou nejlepší čarodějkou pod sluncem. Autorka Kamome Širahama ho ale zasadila do hodně zajímavého světa a ztvárnila ho uhrančivou kresbou, která se vymyká klasickému stylu japonských mang. Ostatně už má za sebou řadu obálek západních komiksů, včetně těch od prestižních vydavatelství DC a Marvel.

Více o tom, proč magie není pro každého a jak se stát nejlepším čarodějem na světě, si poslechněte v novém díle Ektoplasmy.

Spustit audio