Čelisti: Hořící Steven a jeho pilíř z Plejád

24. leden 2013

Starý Abe Lincoln by z nás měl radost, protože navzdory vlažnému přijetí vlastivědného dramatu Stevena Spielberga raně diváckou obcí České republiky, jsme na jeho důsledném pohledu do strastí a záměrů nejslavnějšího amerického prezidenta našli i nějaká ta pozitiva.

Jejich obhájcem byl zejména Aleš Stuchlý, jenž se Stevenem sice moc nekamarádí, ale umí ocenit dobrou fachu, kvality šerosvitu a zejména magnetickou přitažlivost Daniela Day Lewise. Ten kluk snad ani neumí zklamat.

O trochu horší je to v případě třídílné minisérie Agnezsky Holland Hořící keř, která vznikla v produkci HBO a vypovídá o událostech po upálení Jana Palacha v roce 1969. Nastupující normalizace a její praktiky jsou tím lepším, co jinak značně patetické a povrchní televizní dílo zobrazuje. Nevyrovnané herecké výkony v hlavních rolích už patří ke koloritu české produkce. Náš host na místě Víta Schmarce, zářící a přísná Táňa Zabloudilová, vyslovila pochybnosti o kvalitách scénáře Štěpána Hulíka a jeho vyústění a Daniel Řehák, jako každý superzločinec, opět vedl monology... chvílemi dokonce k věci.

02815303.jpeg

Pokud chcete vědět proč je Dwayne Johnson medvídek a z které galaxie přiletěl Aleš, poslechněte si hořící Čelisti.

autoři: Aleš Stuchlý , Daniel Řehák
Spustit audio