Čelisti: Páteři z Halal Landu celebrují

6. leden 2017

Nová rouhačská mše sloužená ve jménu tří významných titulů, které tento týden vstupují do kin.

Žalm 1. Velká jičínská zeď padla už dávno, ta čínská stále stojí. Postavena rukama tamního miliardáře a obývaná Mattem Damonem. Ten kluk střílí jako amor. A hraje jako pařez. První pokus o plnohodnotnou spolupráci čínského investora a Hollywoodu. Klasická rybí remíza. Tolik peněz, a tak málo zábavy… Andělé pláčou do polévky Wan Tan.

Žalm 2. Jim Jarmusch a jeho volné verše z města Paterson. Stojíme za mikrofony. Za okny tma. Auta líně tečou ulicí. V duši prázdno. Krásná slova. Povědomé obrazy. Ale kde bydlí poezie? Řídí linkový autobus. Jeho cestující rádi dřímou. Proč se budit na zastávkách, které znáte nazpaměť?

Žalm 3. Město andělů, město iluzí, město kolon a snů. Damien Chazelle křísí muzikál a technicolorové lži. Ryan Gosling zpívá (a krotí pšouky). Emma Stone se usmívá (a nezapře skvělou herečku). Přežije jazz? Přežijeme my? S tímhle věšákem na obrazy tančíme poslední tango. Všechno je jenom pomíjivé zdání. Zakažme si už zpívat unylé swingové šlágry.

Amen.

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Daniel Řehák
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.