Čelisti: Páteři z Halal Landu celebrují

6. leden 2017

Nová rouhačská mše sloužená ve jménu tří významných titulů, které tento týden vstupují do kin.

Žalm 1. Velká jičínská zeď padla už dávno, ta čínská stále stojí. Postavena rukama tamního miliardáře a obývaná Mattem Damonem. Ten kluk střílí jako amor. A hraje jako pařez. První pokus o plnohodnotnou spolupráci čínského investora a Hollywoodu. Klasická rybí remíza. Tolik peněz, a tak málo zábavy… Andělé pláčou do polévky Wan Tan.

Žalm 2. Jim Jarmusch a jeho volné verše z města Paterson. Stojíme za mikrofony. Za okny tma. Auta líně tečou ulicí. V duši prázdno. Krásná slova. Povědomé obrazy. Ale kde bydlí poezie? Řídí linkový autobus. Jeho cestující rádi dřímou. Proč se budit na zastávkách, které znáte nazpaměť?

Žalm 3. Město andělů, město iluzí, město kolon a snů. Damien Chazelle křísí muzikál a technicolorové lži. Ryan Gosling zpívá (a krotí pšouky). Emma Stone se usmívá (a nezapře skvělou herečku). Přežije jazz? Přežijeme my? S tímhle věšákem na obrazy tančíme poslední tango. Všechno je jenom pomíjivé zdání. Zakažme si už zpívat unylé swingové šlágry.

Amen.

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Daniel Řehák
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.