Čelisti: Země bez kalhot
Zostra naostro a prohibičně. Tři Bonduranti vs dva nosáči, co tankují zásadně legální a kvalitní lihoviny.
Nový počin klokánků Hillcoata a Cavea vypráví o zemi bez zákona a rodině, co ve 30. letech pálí za humny whiskey a společně s ní i rybníky státního návladního. Křupanská a prostomyslná kostýmní pijatika u nás výkřiky „bottoms up!“ nevyvolala, spíš naopak. Ve sklenici přibylo kritického hořčáku. Jsme možná bez kalhot, ale kus mozku nám zůstal.
Ani výlet do Argentiny za fotbalem a nevěrnými dánskými mámami nezvedl náladu v sále. Sice to moc chce chutnat jako jiskrný Malbec říznutý ráznou severskou vodkou, ale z kohoutku dánského režiséra Ole Christiana Madsena teče divný čirý a podezřele páchnoucí patok a ještě si říká SuperClásico... No toto!
Takže potěšíme vlastně jen fanynky (oušky) magického Míši Chaninga Tatuma, který se zase proběhne bez kalhot pár saloony. Jinak všude bída, zmar a askeze.
Nestahujme však kalhoty, když Divoši jsou ještě daleko. Čezáre, cos říkal?
Čelisti: filmově-kritická reciDiva.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka