Chemie je doslova ve všem, nejsou to jen baňky a hokusy pokusy
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly pedagoga a brněnského chemika Erika Kallu, se kterým se bavili nejen o kyselině sírové, ale i o tom, jak dosáhnout díky pomeranči oplodnění.
Nejprve proběhl chemický experiment s citrusem a kondomem, jehož vizuální krása bohužel zůstane posluchačům navždy utajena.
Ivana a Zuzana se pak doptávaly, čím se Erik vlastně v rámci svého chemického doktorátu zabývá. A on jim vysvětlil, že zkoumá látku forskolin, k čemuž ani jedna neměla moc co říci.
Zuzana se pak vytasila s masivně odbornými dotazy – třeba zda by Erik byl schopen vytvořit amarouny ze seriálu Návštěvníci a také ji zajímalo, co dělat s destilovanou vodou, kterou si ve velkém množství nakoupila v nějaké mánii.
Nebyly by to Buchty, kdyby neprobraly zcela jiná témata: na přetřes přišel film Divoké kočky, absence bankomatů v brněnské čtvrti Maloměřice, vaření perníku, výroba zkamenělé růže a mohlo se jít pomalu domů.
Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že i vy jste jen shlukem chemických látek.
Související
-
Proč se učit hantec? Protože díky němu nasajete betálnó brněnskó atmošku
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly kamarády do deště Stanislava Zajíčka a Aleše Marka. S Aldou a Standou se probíralo, proč tolik milují hantec.
-
Ve vědě je potřeba být týmový hráč
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly mikrobioložku Lucii Motlovou, která je vědeckou pracovnicí v oblasti biotechnologií. Vyptávaly se jí, jestli jsou vědci nerdi.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.