Deska týdne: Archie Bronson Outfit

02015791.jpeg
02015791.jpeg
Ano, téměř čtyři roky jsme si museli počkat, až trio Archie Bronson Outfit ukuchtí desítku nových špinavých rock’n’rollů. Album Coconut na sebe vrství hard rock, disko, zběsilé tribal zvuky, blues, post punk a lo-fi zvuky, prostě všechno, na co si jen vzpomenete. Jak Coconut chutná, to vám prozradí rubrika Deska týdne.

Trojička ve složení kytarista a zpěvák Sam „The Cardinal" Windett, basák a kytarista Dorian Hobday a bubeník Mark Cleveland alias „Arp" pochází z Wiltshire v jihovýchodní Anglii a dohromady se dala - jak překvapivé - ve škole. Logický kariérní posun je ale čekal až v Londýně, kam se přesunuli za lepšími příležitostmi a kde si jich taky všiml vlastník labelu Domino Records Laurence Bell. Hudební dráhu neoholených slušňáků vám přiblíží profil Roberta Candry.

„Tohle trio hudebně žije mimo územní hranice a tradice. Z desky Coconut cítím jasnou vizi a zároveň čistokrevné milování se zvukem a rockovým výtržnictvím. S tím rock’n’rollem, který je už prehistorickou uměleckou formou, ale stále ho kapely jako Archie Bronson Outfit dokáží dělat tak voňavým. Oproti předchozím albům jen poupravili zvuk, který nezní na první poslech tolik bombasticky, pro někoho možná dokonce uhlazeně, ve výsledku se ale soustředí na album jako na sbírku nových deseti písniček. Ty jsou na Coconut buďto skvělé a strhující anebo jen dobré. Osobně od nich víc nechci,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek. Poslechněte si jeho recenzi!

02015794.jpeg

„Výsledek jejich čtyřletého snažení sice nebudí dojem kulhavé snahy o trendy zvuk, ale není ani příliš úspěšným pokusem o překročení stínu předchozí desky. Přestože tu nechybí kakofonické pasáže, většina hran byla zabroušena, důsledná šeď byla přebarvena pastelem, cílený kompoziční chaos povedenějších tracků tu občas střídá nesourodá amorfní hmota. Téhle trojici rozhodně nelze upřít velkou intuici, cit pro groove a nakažlivé staccatové rify, přesto Coconut s ubíhající stopáží působí tak trochu dutě.Proč? To se dozvíte v druhé recenzi, kterou připravil hudební redaktor Aleš Stuchlý.

02015792.png