Deska týdne: Wolf Parade

13. srpen 2008

Ačkoliv vydávají teprve druhé album, jsou už na Radiu Wave stálicí a zárukou kvality. Wolf Parade mají Desku týdne nejen proto, že se od nich leccos očekávalo, ale také proto, že jejich vydavatelství Sub Pop teď slaví dvacetileté výročí a co do releasů se mu mimořádně daří.

Wolf Parade je kanadská skupina, jejíž členy můžete zaregistrovat i v jiných projektech. Zpěvák Spencer Krug působí v Sunset Rubdown, kytarista Dan Boeckner hraje v Handsome Furs a druhý kytarista Dante DeCaro se realizoval v minulosti v Hot Hot Heat.
Podrobnější profil této skupiny pro vás připravila Zuzana Miháliková.

00762490.jpeg

Wolf Parade po debutu sice nahráli pár nových skladeb, ale zněli v podstatě stejně, v čemž neviděli smysl. A tak se rozhodli pro experimentování. Část alba nahrávali v kostele předělaném na nahrávací studio, kde nahráli svoje album Neon Bible třeba i Arcade Fire. Jak novinku Wolf parade, nakonec pojmenovanou At Mount Zoomer vnímá Tomáš Turek se dozvíte z jeho recenze.

Do třetice vám tradičně nabízíme recenzi mimoredakčních odborníků. Tentokrát vám svůj názor na novou desku Wolf Parade řekl zpěvák skupiny Please The Trees Vašek Havelka.

autor: ČRo Radio Wave
Spustit audio