Fenomén Facebook

17. březen 2011

Existují česká specifika užívání Facebooku? Jak se čeští uživatelé chovají? Do jaké míry lidé využívají možnosti ochrany osobních dat na celosvětové sociální síti? A co vlastně při přílišné „otevřenosti“ uživatelům Facebooku hrozí? Ptali jsme se specialisty na internetovou bezpečnost, šéfredaktora portálu roots.cz Petra Krčmáře.

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, kolik lidí u nás aktuálně Facebook používá a do jaké míry využívají možnosti nastavení soukromí. Zajímalo nás, jak Facebook prosperuje a kde končí ohromné objemy dat, které každý den do této sociální sítě přibývají. Tématem bylo i to, jak Facebook zachází se soukromými fotografiemi uživatelů, kde je jeho datové srdce a jak nákladné je udržovat ho neustále v chodu.

autor: nikamay
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.