Grundfunk nadělil plný pytel vánočních groovů z oběžné dráhy

26. prosinec 2021

Co skrývá nadílka vánočních skladeb varhaníka Coryho Henryho nebo singl Merry Funk Xmas švédského p-funkového mága M-Rocka? A jak si letos s navozením té správné sváteční atmosféry poradili americký zpěvák José James, zpěvačka Norah Jones, saxofonista Kirk Whalum nebo dvě slavné vokální uskupení Pentatonix a Straight No Chaser?  

Abyste si nemysleli, že vás budeme chtít v Grundfunku uspávat, tak hned na začátek jsme nasadili loňskou funkovou parádu Merry Funk Xmas od M-Rocka, kterou si můžete znovu poslechnout či podpořit tady:

Dvěma ukázkami jsme se vrátili do loňského roku, kdy vyšlo sváteční album Christmas With You, pod kterým je podepsaný Cory Henry. Dejte si ho k poslechu třeba tady:

 

Amerického saxofonistu a skladatele Kirka Whaluma jsme ve vysílání měli zatím pouze sporadicky a nikdy jsme si jej pořádně nepředstavili. Byl tak se svým letošním albem How Does Christmas Sound? ideálním kandidátem na pravidelnou rubriku Groove Window právě ve svátečním díle. Celé zmíněné album si můžete poslechnout zde:

 

Atmosférou až intimní převedení sváteční nálady do hudebních tónů si pro své fanoušky letos připravil José James svou deskou Merry Christmas from José James. Poslechnout si ji a podpořit ji můžete tady:

Tady se podívejte na video ke skladbě Christmas in New York:

Loňskou desku The Pianoman at Christmas rozšířil letos její autor Jamie Cullum o další skladby, díky čemuž vznikla její „kompletní edice“. Do vysílání jsme vám z ní vybrali ukázku Man With The Bag a celé album ve své rozšířené kráse si pak můžete vyslechnout například tady:

Na zajímavou kompilaci nevšedních verzí vánočních skladeb A Merry Pinchmas narazil Viktor před pár týdny díky tomu, že prozkoumával diskografii v minulém vysílání představovaného Raye Angryho, který na ní má hned dvě skladby. Všechny skladby vznikly v Pinch Recording studiu, kde interpreti na kompilaci obsažení nahrávají své vlastní projekty.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio