Grundfunk pozval na nedělní oslavu jazzu a Českého rozhlasu

27. duben 2023

Mimo tradičních singlových novinek a vzpomínky na Prince jsme pozvali na neděli, kdy na Karlově náměstí v Praze proběhne festival Mladí ladí jazz Open Air 2023, tentokrát navíc spojený s oslavou 100 let Českého rozhlasu.

Britští The Allergies oznámili na 19. května vydání studiové desky Tear The Place Up, z níž už mají 2/3 díky singlové smršti v posledních několika měsících venku. Tak snad si pro nás nechali v zásobě ještě nějaké pecky.

Ivan Neville si k 40 letům na hudební scéně nadělil svou 5. studiovou desku Touch My Soul, která nezapře jak jeho New Orleans původ, tak lásku k funku. Celou si ji můžete poslechnout třeba tady.

Prostřednictvím několika ukázek skladeb od různých interpretů jsme vás zvali na 30.dubna, kdy na Karlově náměstí v Praze proběhne, jako již tradičně na Mezinárodní den jazzu, festival Mladí ladí jazz Open Air 2023. Tady se podívejte na videoklip k námi hrané skladbě All in Your Head, kterou má na svědomí jeden z vystupujících Caleb Kunle.

Redtenbacher's Funkestra vzdali v únoru hold Joni Mitchell prvním ze dvou alb, které v rámci této pocty připravili. Deska Both Sides Now (An homage to the songs of Joni Mitchell) je natočená společně s různými vokalisty a celou si ji můžete poslechnout a případně i podpořit tady.

Pravidelná rubrika Groove Window představila kytaristu a zpěváka Micka Hayese. Hráli jsme si ukázky z jeho desky My Claim to Fame, kterou vydal v roce 2020 a jejíž poslech si můžete dopřát tu.

Se svou aktuální deskou Angels In Science Fiction šli St. Paul and The Broken Bones hodně do klidu. Pokud si ji chcete vychutnat, určitě si na ni udělejte chvilku, kdy se budete moci soustředit. Tady máte příležitost. 

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio